Początek astronomicznej zimy

„Karjala” - Valkyrend Varieté

Autor: 
Marcin Szostek
„Karjala” - Valkyrend Varieté

Utwór „Karjala” czyli „Karelia” fińskiego zespołu Valkyrend Varieté pierwszy raz prezentowaliśmy 4 stycznia 2011 r. w audycji „Świętowanie Nowego Roku na świecie”. Był również „Piosenką tygodnia” od 8 do 14 grudnia 2013 r. Ta wyjątkowa kompozycja sprawi, że zaraz po zamknięciu oczu poczujecie zimowy klimat, a w połączeniu z niesamowitym wokalem pobudzi Waszą wyobraźnię. Piosenka pochodzi z albumu „Kaihomieli Valpas”.

Jamendo: http://www.jamendo.com/en/artist/349585/valkyrend-variete

Utwór na licencji CC http://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/3.0/


Długość: 3:52

„Frozen Ocean” - Fenrir

Autor: 
Marcin Szostek
„Frozen Ocean” - Fenrir

Piosenka „Frozen Ocean” francuskiej grupy Fenrir pierwszy raz była prezentowana 7 maja 2012 r. To jeden z najmocniejszych punktów płyty „Frozen Flowers” o ciężkim celtyckim folkowym brzmieniu. Inny utwór zespołu „The Wanderer” jest jedną z najpopularniejszych „Piosenek tygodnia” wśród słuchaczy Radia Świdnik.

Blog http://fenrir.over-blog.fr/
Myspace http://www.myspace.com/fenrirlotharingia

Cały album do posłuchania na Jamendo
http://www.jamendo.com/pl/album/45762


Długość: 5:01

„Wayne Coyne, Be Our Santa Claus” - Viola

Autor: 
Marcin Szostek
„Wayne Coyne, Be Our Santa Claus” - Viola

Utwór „Wayne Coyne, Be Our Santa Claus” zespołu Viola pierwszy raz był prezentowany 6 grudnia 2011 r. przy okazji okazji dnia św. Mikołaja. Grupa powstała w Helsinkach w maju 1999 r. Wayne Coyne jest wokalistą
i gitarzystą The Flaming Lips.


Długość: 3:40

„Zymova Elehia” - Obiymy Doschu

Autor: 
Marcin Szostek
„Zymova Elehia” - Obiymy Doschu

Dziś najkrótszy dzień w roku i początek astronomicznej zimy. Przypomnę kilka piosenek, które kojarzą się z okresem zimowym. Na początek „Zymova Elehia” ukraińskiego zespołu Obiymy Doschu (Обійми Дощу). Grupa pochodzi z Kijowa, gra bardzo liryczny rock z elementami rocka progresywnego, muzyki neoklasycznej, neofolku oraz doom metalu. Inny utwór zespołu „Pid Hmaramy” („Під Хмарами”), to jedna z najpopularniejszych „Piosenek tygodnia” wśród słuchaczy Radia Świdnik. „Zymova Elehia” („Зимова Елегія”) po raz pierwszy była prezentowana 30 stycznia 2012 r. W tym dniu padł rekord mrozu.

Oficjalna strona zespołu
http://rain.in.ua

Cały album można posłuchać na Jamendo
http://www.jamendo.com/pl/album/51304


Długość: 10:04